Erasmus + w Rumunii

W dniach od 3 do 9 marca 2019r. czworo uczniów wraz z nauczycielem z naszej szkoły poleciało do Rumunii, gdzie w miejscowości Piatra Neamt spotkali się z młodzieżą w ramach programu Erasmus + w projekcie „Global Education for a Global World”.
Uczniowie w ramach projektu pracowali w grupach międzynarodowych (oprócz nas była młodzież z Rumunii, Litwy, Turcji i Hiszpanii) zastanawiając się, jaki wpływ na nasze spostrzeganie uchodźców mają media. Młodzież miała możliwość spotkania się z dziennikarką opisującą życie uchodźców, która opowiedziała jak powinna wyglądać rzetelna praca dziennikarza. Spotkali się też z wydawcą lokalnej gazety. Na koniec uczniowie mogli sami poczuć się jak dziennikarze. Wyszli na ulice Piatra Neamt, gdzie zapytali mieszkańców o ich opinie na temat uchodźców. Podsumowaniem ich pracy było nagranie wiadomości oraz audycji radiowej oraz przygotowanie gazety. Dzięki tej pracy uczniowie mogli zdobyć nowe umiejętności, doskonalili język angielski. Ale najważniejsze były nowe znajomości, które podczas tego tygodnia się narodziły.