Wydarzyło się w październiku

Oj dużo się działo w szkole w październiku!
Uczniowie rozwijali swoje zdolności m.in. na kółku kulinarnym i tanecznym. Także lekcje okazały się ciekawe, gdy uczniowie pracowali z kubkami i matami do kodowania oraz z ozobotami. Uczniowie klasy V budowali modele komorek roślinnych i zwierzęcych.
Miłośnicy przyrody obserwowali ptaki nad zbiornikiem Rozkosz w Czechach. W sumie stwierdziliśmy 32 gatunki ptaków. Najliczniejsze były szpaki, czaple, mewy białogłowe i kormorany. Z kolei największe poruszenie sprawiło pojawienie się polującego rybołowa oraz trzech, dorosłych orłów bielików! Dziękujemy panu Romualdowi Mikuskowi za czas i wiedzę:)
Szkolne Kółko Turystyczne udało się do Kuks w Czechach.
Uczniowie klasy VII pojechali do szkoły w Nachodzie, gdzie mieli możliwość spotkania się z wolontariuszami z całego świata.
Uczniowie klas IV – VI pojechali do Wałbrzycha do ExploraParku, gdzie bawili się matematyką.
Uczniowie klasy II gościli u siebie panią burmistrz Anetę Potoczną, z którą uczyli się jak poprawnie segregować śmieci. Pani burmistrz dziękujemy za wizytę i za cenne porady.
Uczniowie z klas 0 – III wyruszyli na Słone, by posprzątać niestety to co zostawiają dorośli.
Grupa uczniów z panią Patrycją Rytelewską – Kostusiak poleciała do Turcji w ramach projektu Eradmus+ Youth Media Clubs. Uczniowie brali udział w warsztatach dziennikarskich, wspólnie pracowali nad Młodzieżowym Przewodnikiem Turystycznym a przede wszystkim integrowali się z rówieśnikami z Litwy, Rumunii, Turcji, Bułgarii i Grecji:).
Nasi uczniowie zrobili BIURKO do szkoły w ramach zajęć praktycznej matematyki (projekt z Fundacji mBanku)! Dzięki pomocy pana Andrzeja Kołtuna Ania, Kacper, Michał i Olek z kl. VI oraz Kamil i Paweł z kl. V zrobili od początku do końca piękne biurko, które zawita w bibliotece:)