Wydarzyło się w listopadzie

Co się wydarzyło u nas w listopadzie:
Uczniowie mieli warsztaty z niezwykłym gościem – Patrickiem Kimani z Kenii, a to wszystko dzięki projektowi „Lokalni=globalni” finansowanemu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
O tym że matematyka jest wszędzie pani Marzena zapewnia nas co chwilę – tym razem klasy 4, 5 i 6 przekonywały się o tym w fabryce Tridon na spotkaniu z projektantami i inżynierami, a to wszystko w ramach projektu z Fundacji mBanku!
Kolejny wspaniały Dzień Niepodległości za nami. Tym razem wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w ZSP. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn o godz.11.11 oraz razem, wspólnymi siłami pokonaliśmy kilometr biegu.
Od 15 listopada w szkolnym gronie już oficjalnie są pierwszoklasistki i pierwszoklasiści. Pasowanie pełne było wspaniałych występów, tańców, wielkich emocji…i cudnego poczęstunku. Dziękujemy rodzicom za pomoc i niesamowite zaangażowanie, a pani Monice za cudny program a pękającym z dumy pierwszakom za wiele, wiele pracy.
Wspaniały Przegląd Małych Form Artystycznych „Z Moniuszką na TY” za nami! Piękne występy, dużo muzyki mistrza i wielkie emocje i to wszystko na zamknięcie Roku Stanisława Moniuszki – naszego patrona. Dziękujemy także za piękny występ uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Czermnej.
A od 20 listopada w naszym szkolnym gronie już formalnie i zerówkowicze. Wspaniałe występy, wielkie emocje, pasowanie i w końcu wyczekane prezenty i poczęstunek (za który dziękujemy bardzo rodzicom).
21 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka grą szkolną o prawach dziecka, o ich ochronie i o tym gdzie na świecie są naruszane!
Klasa IV na wycieczce świętowała Dzień Praw Dziecka.
22 listopada był niesamowitym dla nas dniem – w szkole były „Żywe biblioteki”, gdzie uczniowie spotykali i rozmawiali z wyjątkowymi ludźmi. Nasze spotkania toczyły się koło edukacji globalnej – była z nami pani Dorota i Ewa mówiące o niepełnosprawności, Pani Roma, Ania i Małgosia mówiące o ekologii, zdrowym jedzeniu i świadomym kupowaniu, Pan Dima i Fia pokazujący nam inne narodowości i pan Pavel mówiący o pomaganiu Afryce.
Nie wiemy jak dziękować! Było tak serdecznie, szczerze i w niesamowitej atmosferze!
28 listopada odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Matematyka jest wszędzie”. Gościliśmy uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół
w Dusznikach – Zdroju, z Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie – Zdroju, ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. 100 – lecia Odzyskania Niepodległości w Kudowie – Zdroju, z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Na Bursztynowym Szlaku w Lewinie Kłodzkim, ze Szkoły im. T. G. Masaryka w Nachodzie. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które pokazywały, że matematyka jest bardzo obecna w naszym codziennym życiu.
Na koniec listopada nie mogło zabraknąć dyskoteki andrzejkowej. Oprócz świetnej zabawy, u wróżek można było sprawdzić jaka czeka nas przyszłość.