Wydarzyło się w styczniu

Oto co działo się u nas w szkole w styczniu:
9 stycznia odbyły się polsko-czeskie zawody pływackie. Uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie szkoły podstawowej im. Masaryka z Nachoda ścigali się w sztafetach (polskiej drużynie poszło lepiej;)). Doskonała zabawa, duch sportowy i wesoło polsko – czesko a to wszystko dzięki projektowi z Funduszu Wyszehradzkiego.
Dodatkowo dziękujemy władzom miasta Kudowy – Zdroju za udostępnienie basenu.
12 stycznia uczniowie nasi wystąpili w ramach kudowskiego finału WOŚP.
14 stycznia dzięki współpracy z fabryką Tridon w Kudowie klasa 7 miała okazję spotkać się z inżynierami i projektantami oraz poznanie pracy w fabryce – na różnych stanowiskach od podszewki:)
Dziękujemy po raz kolejny za gościnność i czas poświęcony naszym uczniom!
23 stycznia nasi młodzi piłkarze zajęli II miejsce w Noworocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej chłopców w Lewinie Kłodzkim.
24 stycznia odbyła się wspaniała zabawa karnawałowa klas 0 – 3. Były animacje, zabawy oraz oczywiście przeróżne stroje karnawałowe.
Dodatkowo w styczniu zwracaliśmy uwagę uczniów na problem segregacji śmieci. Uczniowie nasi mieli zajęcia z panią Magdą Żukowską z UM (za które dziękujemy). Dodatkowo na zajęciach kółka plastycznego uczniowie zachęcali, by na co dzień ograniczyć ilość opakowań plastikowych (to w nawiązaniu do 23 stycznia – dnia bez opakowań plastikowych).
W styczniu również rozpoczęła się mega zabawa na łyżwach w Nachodzie. Klasy 4 – 8 w ramach lekcji wychowania fizycznego dzięki współpracy ze szkołą w Nachodzie i dofinansowaniu z Funduszu Wyszehradzkiego próbowały swych sił na lodowisku.