Wydarzyło się we wrześniu

Chociaż to dopiero początek roku szkolnego, to już dużo wydarzyło się w naszej szkole.

Uczniowie z uśmiechem rozpoczęli nowy rok szkolny, a u pierwszaków gościła pani Burmistrzyni Aneta Potoczna. Zmieniliśmy sposób nauki, zblokowaliśmy zajęcia, część zajęć odbywała się na dworze.

Uczniowie spędzili cudowny dzień w Nachodzie dzięki zaproszeniu centrum kultury Decko. Były zabawy, rycerze, strzelanie z łuków, ceramika, eksperymenty, pokazy magików.

Żegnaliśmy się z plastikowymi okładkami. Uczniowie obkładali podręczniki w papierowe okładki.

Uczniowie z klas I – VIII pojechali do Leśnej Szkoły w Bielawie, gdzie m.in. poznali życie owadów  oraz badali jakość wody.  W Centrum Poszanowania Energii, również w Bielawie, uczyli się szanować energię, a na placu zabaw mogli rozładować swoją energię.

W ramach akcji Sprzątanie Świata posprzątaliśmy bliższe i dalsze okolice szkoły oraz Góry Stołowe (połączyliśmy to z akcją Góry są w porządku).

Zerówka i klasa III przystąpiły do projektu edukacyjnego Emocje.

Byliśmy współorganizatorem akcji książka za worek śmieci. Pomimo deszczu sprzątaliśmy Górę Parkową. W ramach działań proekologicznych uczniowie i ich rodzice wzięli udział w warsztatach zero waste.  Gościliśmy u nas Anię Jaklewicz – podróżniczkę, ekolożkę i działaczkę społeczną.

Nasze nauczycielki przyłączyły się o akcji na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei. Z okazji Dnia Szpilek zapozowały do zdjęcia.