Wydarzyło się w październiku

Jak zawsze działo się w naszej szkole w październiku. Ci co nie zdążyli 30 września świętowali Dzień Chłopaka z lekkim opóźnieniem. 7 klasa miała grę terenową z zadaniami, klasy 5 i 3 zawitały w Capitalnej Zabawie a klasa 2 szalała przebrana. W każdej klasie nie zabrakło świetnych prezentów, uśmiechów i radości!
W sobotę 3 X obchodziliśmy Europejskie Dni Ptaków – w doborowym towarzystwie pana Romualda Mikuska, znanego polskiego ornitologa patrzyliśmy dużo na niebo nad Kudową:) W sumie widzieliśmy ponad 2600 ptaków z 24 gatunków. Najliczniejszy był grzywacz – 2080 os oraz zięba. Z ciekawszych ptaków widzieliśmy: kanię rudą, myszołowa włochatego, srokosza a nawet kormorany.
A tymczasem klasa 7 rozpoczęła projekt superkoderów z Fundacji Orange. Dzięki projektowi w szkole zagościły dwa Photony – roboty do nauki programowania które pomogą klasie 7 w nauce fizyki.

Z radością i pękający z dumy, gdy nasi uczniowie wspaniale wypadli na zawodach biegowych w Czermnej. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe emocje a naszym uczniom za TYLE powodów do dumy: 10 medali z 24 możliwych.
Niektórzy tak lubią być w naszej szkole, że zostają w niej nawet na noc- tym razem nocowała klasa 2.

Gościliśmy w naszej szkole Bibliotekę Miejską z fantastycznymi zajęciami na interaktywnej podłodze dla klas 0-3. Zabawa była super! Dziękujemy!
Klasa 1 odkrywała jesień przez sałatki.
Wprawdzie nad szkołami czarne i burzliwe chmury ale u nas było pogodnie na pasowaniu naszej drogiej zerówki. Gratulujemy wam cudnego występu, energii i odwagi.
Dzięki Wam wyrośnie ponad 100 nowych drzew:)
Przeczuwając, iż dni w szkole są policzone przyspieszyliśmy obchody Dnia Niepodległości. Chcieliśmy żeby były jednak wspólne i żeby były prezentem dla naszej cennej Ojczyzny. Gestem patriotyzmu na potrzeby naszych czasów – z myślą o przyszłości. Dziękujemy wszystkim klasom – dzięki wam będzie rosło ponad 100 nowych drzew. Dziękujemy także Parkowi Narodowemu Gór Stołowych za wsparcie.
28 października odbyła się wspaniała uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. Były zawody, piękne występy, piosenki i tańce. Z dumą przyjęliśmy tak cudną klasę do naszej szkolnej społeczności.