Konkurs „Eko – logiczni, matematyka jest wszędzie”.

Pomimo tego, że wokół wszyscy mówią o koronawirusie, to u nas w szkole nadal króluje hasło „Matematyka jest wszędzie”. Już po raz 4 realizowany był w naszej szkole projekt mPotęga wsparty dofinansowaniem fundacji mBanku.

                W tym roku skupiliśmy się na matematyce w ekologii. Uczniowie brali udział w różnych warsztatach, które pokazywały, że w naszym życiu codziennym możemy dokonywać wyborów wspierających ochronę środowiska, a przy okazji możemy zaoszczędzić pieniądze. Uczniowie m.in. dowiedzieli się o różnych rodzajach energii odnawialnej oraz na czym polega zero waste. Pamiątką po tych warsztatach są plakaty zwracające uwagę na problemy ekologiczne dotykające Świat, które stworzyli uczniowie.

                Końcowym etapem projektu był już tradycyjnie konkurs matematyczny zorganizowany przez naszą szkołę. Tym razem był pod hasłem Eko logiczni, matematyka jest wszędzie. W związku z obostrzeniami panującymi w szkole, konkurs musiał odbyć się w formie zdalnej. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. 100 – lecia Odzyskania Niepodległości w Kudowie – Zdroju, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Na Bursztynowym Szlaku w Lewinie Kłodzkim, trzecie miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły. Bardzo dziękujemy nauczycielkom i uczniom, którzy pomimo nietypowych warunków, wzięli udział w konkursie.