Program grantowy mPotęga w październiku

Nadal w naszej szkole realizujemy program grantowy mPotęga pod nazwą Eko – logiczni.
Uczniowie poprzez obliczenia matematyczne dostrzegają, że warto dbać o ekologię i że warto wzmacniać postawę młodego człowieka odpowiedzialnego za swe najbliższe otoczenie. Do tego świetnie się bawią z matematyką 🙂
W październiku uczniowie wraz z rodzicami brali udział w grze terenowej, podczas której rozwiązywali zadania matematyczno – ekologiczne, a przy okazji obserwowali ptaki. Uczniowie byli również w Kudowskich Zakładach Wodociągów i Kanalizacji w Kudowie, poznali koszty utylizacji śmieci, a przy okazji nauczyli się jak prawidłowo segregować śmieci. Do tego na zajęciach w szkole rozwiązywali problemy matematyczno – ekologiczne, korzystając między innymi z książki „Matematyka na zielono”.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku