klub reporterów

Projekt realizowany w 2019 przez Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” – organ prowadzący szkołę dzięki wsparciu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności (program „Równać Szanse”). Celem projektu jest zdobycie przez grupę młodzieży z Kudowy – Zdroju umiejętności dziennikarskich, rozwinięcie samodzielności i zdolności do pracy w grupie.
W projekcie uczestniczyć będzie grupa 16 uczniów i absolwentów naszej szkoły stawiająca od kilku miesięcy swoje pierwsze kroki w dziennikarstwie. Uczniowie zaplanowali w projekcie, iż zostaną dla nich przeprowadzone szkolenia dziennikarskie, fotograficzne i z grafiki. Dodatkowo wyjadą na wizytę studyjną do redakcji lokalnej gazety w Kłodzku „Euroregion Glacensis” i odwiedzą redakcję i drukarnię „Nowej Gazety Gmin” w Kłodzku, gdzie poznają tajniki składu gazety. Żeby rozwinąć horyzonty i zdobyć dodatkowe umiejętności uczniowie odwiedzą redio i redakcję „Gazety Wrocławskiej” we Wrocławiu i tam też spotkają się z pracownikami organizacji Semper Avanti, aby lepiej zrozumieć znaczenie działań młodzieży w lokalnym środowisku.
Dzięki tym działaniom zostaną wydane w czasie projektu 3 numery gazetki „Sztosik”, których jakość będzie lepsza, treści ciekawsze bowiem młodzież będzie umiała i wiedziała coraz więcej. Kolejne gazetki złoży i oprawi graficznie sama młodzież – uczestnicy projektu.
Na samym końcu projektu zorganizowany zostanie konkurs, także dla innych uczniów, na najlepszy tekst i zdjęcie pokazujące nasze miasto – dlaczego jest dla nas ważne, skąd jesteśmy. Teksty i zdjęcia znajdą się w kolejnym numerze „Sztosika” – jego publikacja i wręczenie nagród zostanie uroczyście obchodzone (wraz z końcem projektu).