tel. 74 86 61 264, e-mail: sekretariat.szkola.slone@gmail.com

matematyka jest wszędzie

„Matematyka jest wszędzie” – hasło, które towarzyszy naszym uczniom od września 2017r. i już w kolejnym roku szkolnym jest kontynuowane. Dzięki wsparciu finansowemu programu Erasmus +, Europejskiego Korpusu Solidarności „Eko-lokalni 2.0” 26 listopada 2021r. został zorganizowany po raz V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Matematyka jest wszędzie”. Tym razem uczennice i uczniowie wyruszyli w podróż po świecie. Rozwiązując zadania matematyczne zetknęli się z problemami globalnymi, takimi jak sprawiedliwy handel, zalewane wyspy, ginące gatunki, duża ilość wody potrzebna do produkcji ubrań.
Mamy nadzieję, że przy okazji rozwiązywania zadań, zwrócili uwagę na wyzwania jakie stoją przed współczesnym światem oraz że nasze codzienne wybory mają też znaczenie przy rozwiązywaniu globalnych problemów.
Pamiętajmy wszyscy, że od naszej wiedzy, umiejętności i talentów także zależy przyszłość nas wszystkich.