tel. 74 86 61 264, e-mail: sekretariat.szkola.slone@gmail.com

NASZE PROJEKTY

[/ms_column] [/ms_row]

Nasza szkoła wraz z zaprzyjaźnionym partnerem z Czech – z Deckiem (Decko, Stredlisko Volneho Casu, Nachod) realizuje projekt „Ocalić od zapomnienia” finansowany przez Fundusz Wyszehradzki (Visegrad Fund).

Głównym obszarem naszych zainteresowań w tym projekcie jest: DZIEDZICTWO I PAMIĘĆ. Chcielibyśmy skupić się na naszej wspólnej historii i odkryć nowe zagadnienia oraz lepiej poznać te, które już zostały odkryte, ale nie zawsze dobrze znane. Nasz teren – Kudowa – Zdrój – Nachod należał do terytoriów niemieckich przed iw czasie II wojny światowej. Dla nas – Polaków historia tych miejsc nie jest dobrze znana. Dzięki różnym projektom edukacyjnym odkryliśmy, że w czasie II wojny światowej w Kudowie – Zdroju i okolicach istniał obóz pracy dla 5000 osób. Niektóre obozy przypominały obozy koncentracyjne. Obóz został wyzwolony przez Czechów i wojska sowieckie w 1945 roku, a więźniowie zostali ewakuowani do Nachodu.

czytaj dalej

Zaczynamy kolejny rok szkolny z programem Erasmus+

Dzięki akredytacji jaką szkoła posiada w programie Erasmus+, sektor Edukacja Szkolna szykujemy się powoli do drugiego roku wdrażania naszej szkolnego Europejskiego Planu Rozoju Szkoły w oparciu o dofinansowanie z Erasmus+. Kończymy projekt na rok szkolny 2022/23 podczas którego ponad 20 uczniów wyjechała na wymiany zagraniczne a ponad 10 nauczycieli na szkolenia i job-shadowing.

W kolejnym roku 2023/24 ruszamy ponownie w podróże, które kształcą do naszych partnerów w Europie – czeka nas współpraca z Niemcami, Portugalią, Turcją i Włochami!

Projekt „Polsko-czeska koniczynka”

Stowarzyszenie „Nasza szkoła” wraz z czeskim partnerem Decko Nachod realizuje projekt „Polsko-czeska koniczynka” CZ.11.4.120/0.0/0.0/21_034/0003136.
Projekt ma na celu zacieśnianie współpracy między młodzieżą szkolną z Kudowy (szkoła w Słonem) oraz Nachodu. Zaplanowano 2 imprezy biegowe oraz warsztat dla pracowników instytucji. Dopełnieniem działań jest lustrzany projekt z Czech (łącznie 4 imprezy biegowe będące nawiązaniem do czterolistnej koniczynki) w których weźmie udział łącznie 100 uczestników ze strony polskiej i 100 uczestników ze strony czeskiej. Będzie to integracja i aktywizacja po okresie pandemii i ograniczonych kontaktów.
Okres realizacji to 01.06.2022 – 31.12.2022.
Projekt „Polsko-czeska koniczynka“ współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Projekt 2be_Eco

Naszym wspólnym celem w projekcie jest wzajemne poznanie i integracja młodzieży z dwóch szkół – szkoły Leonardo w Jenie oraz szkoły w Kudowie – Zdroju – Społecznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.
Celem projektu jest także zwiększenie świadomości związanej z globalnymi problemami ekologicznymi i wypracowanie sposobów jak im przeciwdziałać lokalnie, w najbliższym otoczeniu.

czytaj dalej

Wymiany z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymian Młodzieży

Projekt „Razem możemy więcej” był skierowany do grupy młodzieży z Polski (szkoła w Kudowie – Zdroju) i Litwy (Siauliai) w wieku 14-15.
Uczestniczyło w nim 20 uczniów i 4 opiekunów. Tematem przewodnim projektu był wolontariat i aktywizacja młodzieży do działania dla innych lub na rzecz ważnych spraw.
czytaj dalej

Polsko-czeski projekt sportowy „Razem uprawiamy sport”

Projekt „Razem uprawiamy sport” Numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002894, realizowany jest od X 2021 do VI 2022 przez Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” z Miastem Nachod i szkołą podstawową w Nachodzie im. Masaryka.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. W ramach projektu uczniowie obu szkół spotkają się na 10 akcjach sportowych po obu stronach granicy. Uczniowie wzmocnią integrację i aktywizację po okresie pandemii.
W projekcie zaplanowano 5 spotkań po stronie polskiej (jazda na rolkach, pływanie, rajd rowerowy, turniej ogólno-sportowy), w których weźmie udział łącznie 100 uczestników ze strony polskiej i 100 uczestników ze strony czeskiej. Polscy uczniowie wezmą udział w zajęciach na krytym lodowisku w Nachodzie, realizowanych przez partnera.

Erasmus +, Podnoszenie kompetencji kadry

Erasmus +, Podnoszenie kompetencji kadry w myśl Arystotelesa „Ci,którzy wiedzą, wiedzą. Ci, którzy rozumieją, uczą”. Projekt pozwalający na udział naszych nauczycielek i nauczycieli w następujących 6 szkoleniach organizowanych przez europejskie instytucje szkolące:

czytaj dalej
 

 

„Non-formal and better” with our parter in Nachod – Decko.

We implement a new project funded by Visegrad Fund „Non-formal and better” with our parter in Nachod – Decko.

The main base for the project and its activities is continuation of colaboration between institutions in Kudowa – Zdrój and Nachod. This year we would like to strenghten our skills in non-formal edukaction. In close colaboration with Decko we do within the project: job shadowing and study visits, seminars and workshops and we share our good practicies regarding non – formal education.

Realizujemy nowy projekt finansowany przez Fundusz Wyszehradzki „Non-formal and better” z naszym partnerem w Nachodzie – Domem Kultury Decko.

Główną podstawą projektu i jego działań jest kontynuacja współpracy pomiędzy instytucjami w Kudowie – Zdroju i Nachodzie. W tym roku chcielibyśmy wzmocnić nasze umiejętności w edukacji pozaformalnej. W ścisłej współpracy z firmą Decko wykonujemy w ramach projektu: job shadowing i wizyty studyjne, seminaria i warsztaty oraz dzielimy się naszymi dobrymi praktykami w zakresie edukacji pozaformalnej.

 Odnośnik do strony Visegrad Fund

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″

Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″ na zakup nowości czytelniczych i lektur.

Matematyka jest wszędzie

„Matematyka jest wszędzie” – hasło, które towarzyszy naszym uczennicom i uczniom w kolejnym roku szkolnym jest kontynuowane dzięki programowi grantowemu mPotęga pod nazwą Eko – logiczni. Uczniowie poprzez obliczenia matematyczne dostrzegają, że warto dbać o ekologię i że warto wzmacniać postawę młodego człowieka odpowiedzialnego za swe najbliższe otoczenie. Do tego świetnie się bawią z matematyką 🙂

czytaj dalej