Program POWER „Myśl globalnie – działaj lokalnie”

Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowany w ramach programu POWER „Myśl globalnie – działaj lokalnie”
Projekt realizowany jest we współpracy z dwoma szkołami – pierwsza to szkoła Leonadro z Niemiec, z Jeny oraz szkoła Aukstelke z Litwy. Projekt ma trwać´ rok i zakłada 2 wymiany, łącznie dla 20 uczniów – jedna na Litwie we wrześniu 2021r. oraz jedną w Niemczech wiosną 2022.
Tematem wspólnych zajęć na Litwie będą wyzwania związane z ekologią i naszym zaangażowaniem w ochronę środowiska.
Poruszymy w tym kontekście także kwestie ekologicznej produkcji żywności, zwłaszcza czynionej lokalnie i znaczenie sprawiedliwego handlu w przypadku produktów sprowadzanych z daleka.
Tematem wymiany w Niemczech będzie otwartość i tolerancja także w kontekście uchodźców. Szkoła Leonardo ma w tej sferze duże doświadczenie i bardzo wielokulturowy skład uczniów i nauczycieli. Demokratyczny charakter szkoły pozwoli nam także czerpać inspiracje i rozwijać umiejętności społeczne i obywatelskie.

Zdjęcia z Litwy i Niemiec: