tel. 74 86 61 264, e-mail: zsskudowa@o2.pl

ZAKOŃCZONE

Erasmus 2bEco

Kolejny Erasmus w szkole na Słonem
Uczniowie Społecznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kudowie – Zdroju uczestniczyli w kolejnej już wymianie międzynarodowej Erasmus +.
Tym razem to my gościliśmy rówieśników z Europy, ale postanowiliśmy pokazać im inny, równie piękny jak Ziemia Kłodzka zakątek Polski – Tatry i Kraków.
Tematem Erasmusa 2bEco była ekologia i to, jak w codziennych działaniach młodzieży wpleść edukację ekologiczną. Młodzież opracowywała scenariusze swych działań w 4 różnych krajach, wymieniała się doświadczeniami a także szukała inspiracji, m.in.: w Centrum Edukacyjnym Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Teraz nasi uczniowie zrobią „ekologiczny audyt” szkoły i zabierzemy się wspólnie za zmienianie jej na bardziej ekologiczną.

Konkurs matematyczny mPotęga – Z matematyką na co dzień.

Dzięki grantowi Fundacji mBankum – programowi mPotęga mogliśmy w roku szkolnym 2017/2018 popularyzować matematykę wśród młodych ludzi i pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program także zachęcił nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.
Od września do listopada 2017r. uczniowie rozwiązywali różne zadania, w których pokazane było praktyczne zastosowanie matematyki. Tutaj bardzo cenna okazała się pomoc rodziców, którzy podsuwali pomysły na zadania. Bardzo im za to dziękujemy.
Natomiast 24 listopada 2017r. gościliśmy uczniów 5 szkół na wyjątkowym konkursie matematycznym „Z matematyką na co dzień”. Jego wyjątkowość polegała na praktycznym wykorzystaniu wiedzy matematycznej. Uczniowie klas IV – VII w ciągu 90 minut mierzyli, ważyli, przeliczali na realnych wagach, z miarkami i metrówkami. Matematyka przydawała się im w pracy z mapą, wyliczaniu materiałów na remont czy wysokości rat kredytu. Po zaciętych zmaganiach w kategorii klas IV – V 1 miejsce zajął Zespół Szkół Publicznych w Kudowie – Zdroju im. Jana Pawła II; 2 miejsce Miejski Zespół Szkół w Dusznikach – Zdroju a 3 miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kudowie – Zdroju. W kategorii klas VI – VII 1 miejsce zajął Miejski Zespół Szkół w Dusznikach – Zdroju, 2 miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lewinie Kłodzkim im. Na Bursztynowym Szlaku a 3 miejsce przypadło gospodarzom: Społecznemu Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Kudowie – Zdroju.